İçeriğe atla

Esenyurt Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Eskiden elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı günlerce hatta haftalarca süren su kaçağı tespit işlemi günümüzde tarihe karışmış ve kısa süre içerisinde tespit ve tamir işlemi mümkün hale gelmiştir.
Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen ve sizleri oldukça üzen bir konu olan su kaçakları, eskiden teknolojik donanımların yetersiz olması nedeniyle sizleri bir hayli yormaktaydı.

Ev ve iş yerinizde karşılaştığınız bu sorunun tamiri için evvela tespit işlemi gerçekleştirilmekteydi. Su borularının gözle görünmeyen ve üzeri beton veya seramikler ile kaplı olması bu işlemi zorlaştırmaktaydı. Özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelen su kaçağı problemleri sizleri oldukça masrafa sokmaktaydı.
İstanbul gibi büyükşehirlerde son zamanlarda artan inşaatlar ile birlikte yeni binalarda da görülen su kaçakları eskiden sadece tarihi yapılarda meydana gelmekteydi.

Esenyurt Kırmadan su kaçağı bulma nasıl yapılır  ? Kullanılan su borularının yıllar içerisinde eskimesi sonucu oluşan deformasyon sonucu çıkan sızıntılar ile birlikte gün yüzüne çıkan su kaçakları, evde keskin rutubet kokusuna, kombi barında sürekli düşüşe, duvarlarda kabarma, şişme, ıslaklık gibi kötü nedenlere, su faturasında ciddi bir artışa neden olmaktaydı.

Sizleri hem maddi anlamda zora sokan hem de zaman açısından oldukça zamanınızı alan su kaçakları, neredeyse hepinizin korkulu rüyası haline gelmiştir.
Eski usul tekniklerde su kaçaklarının tespiti seramik ve betonların rastgele kırılması ile gerçekleşmekteydi. İşi bilmeyen amatör tesisat ustaları evdeki bütün seramikleri rastgele kırar altındaki arızalı boruyu tespit etmeye çalışırdı. Günlerce süren bu işlemin ardından eviniz adeta savaş alanına dönerdi.
İstanbul gelişen teknoloji bütün sektörlerin işini kolaylaştıran önemli gelişmelere imza atarken, özellikle su tesisatı ustalarını sevindirecek bir cihaz geliştirmiştir
Akustik dinleme adı verilen su sesine karşı hassas olarak yapılan cihaz, en zahmetli su kaçaklarını bile kısa süre içerisinde tespit etmektedir.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, teknolojinin son ürünü olan akustik dinlemeyi kullanarak su kaçaklarını noktasal olarak tespit eder ve tespit edilen yerde titiz bir çalışma yürütülerek sorun tamir edilir.

Bir veya iki seramiğin altında gerçekleşen tamir işleminin ardından firmamız sizlere garanti de vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara