İçeriğe atla

Petek Temizliği Esenyurt

Isınma sistemi içerisinde önemli bir yere sahip olan kalorifer peteklerinde meydana gelen bazı sorunlar tam olarak ısınmasına engel olmaktadır. Daha çok kullanım yılına bağlı olarak performans düşüklüğü yaşanan kalorifer peteklerinin alt tarafı yanarken üst tarafı yanmaz, ya da tam tersi olarak üst tarafı yanarken alt tarafı yanmaz.

Kombi su kaçağı tespiti Kalorifer peteklerinizde bu tarz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda bilin ki petek temizleme işlemi yaptırmanın zamanı gelmiş.
Petek temizliği her yıl düzenli olarak yapılması gereken önemli bir işlemdir. Kullanıma bağlı olarak petek aralarında oluşan kireç ve çamur tortuları, peteklerinizin tam olarak ısınmasına engel olacağından, evinizde istediğiniz ısıyı hiçbir zaman yakalayamayacaksınız.

 


Petek temizliği periyodik olarak yapılması gereken bir işlem olduğundan, ihmal edildiğinde peteklerden tam olarak randıman alınamaz.
Özellikle kış aylarında sarıldığınız kalorifer peteklerinde oluşan kireç tortularından dolayı eviniz hiçbir zaman istediğiniz gibi ısınamayacağı gibi boşu boşuna yüksek gelen doğalgaz faturası da ödersiniz. Petekler tam olarak ısınmadığından eviniz soğuk kalacaktır. Sizlerde kışın özlediğini sıcaklığa kavuşmak için kombi derecesini artıracaksınız ancak petek temizleme işlemi yapılmadan sizler kombi derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin, petekleriniz yine aynı performansta yanacaktır.
Kombi ile petek arasındaki ısı alışverişi sağlanırken kullanılan suyun şebekeden gelmesi ve özellikle İstanbul şebeke suyunun kireçli olması bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan tek konudur.
Kombi bakımı ile karıştırıldığından dolayı düzenli olarak temizlenmeyen petekler, kombi bakımından farklı bir işlemdir. Tek başına yaptıracağınız kombi bakımı sizlere hiçbir yarar sağlamayacaktır.
Eskiden kalorifer peteklerinin tek tek sökülüp, banyoya taşınması ile banyoda tazyikli su ile yıkanarak temizliği yapılan kalorifer petekleri hem tam olarak temizlenmez hem de boşu boşuna uğraşmış olursunuz. Petek aralarında biriken kireçler tek başına su ile ortadan kalkmaz.
İstanbul petek temizleme firmamız, % 100 kimyasal ilaçlar ile petekleri sökmeden ilaç uygulaması ile kireç tortularını petek aralarında sökmektedir. Ardından ilaçlı su ile kalorifer peteklerinizi yıkayan firmamız, kirli suyu dışarıya akıtarak sizlere ilk gün ki gibi cayır cayır yanan kalorifer peteklerini garanti sağlayarak sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara